MAGDALENA CIELECKA

Play Video

FILMOGRAFIA

2019
Chyłka Kasacja Joanna Chyłka
2018
Chyłka. Zaginięcie Joanna Chyłka
Ciemno prawie noc Alicja
7 Uczuć mama Aldka
Dzień Czekolady kelner
2017
Najlepszy Jerzy’s Mother
Gwiazdy Anna Banas
Belle Epoque (TV Series)Konstancja
Serce Miłości Kurator
2016
Belfer(TV Series)Katarzyna Molenda
Pitbull. Niebezpieczne Kobiety Porucznik Izabela Zych ‘Somalia’
Zjednoczone stany miłości Iza
2015
Córki dancingu Boskie Futro
Pakt (TV Series)Ewa Grodecka
Prokurator (TV Series)Ewa Sidlecka
Zabójcza Pewność (TV Movie)Elizabeth
Max and Helen (TV Movie)Matylda Kerr
2013
Był sobie dzieciak Irena
Prawo Agaty (TV Series)Danuta Lobacz
Dr Misio: Dziewczyny (Video short)
2012
Bez tajemnic (TV Series) Natalia Samer
2012-2013
Czas Honoru 
(TV Series) Ada Lewinska
2011
My Little BessBess (voice)
Jezioro (Short) Daughter
2010
Wenecja Joanna – Marek’s mother
Maska (Short) (voice)
2010-2013
Hotel 52 (
TV Series) Iwona Szwed
2009
Demakijaż Anita
Mniejsze zło Actress
2008
Trzeci oficer (TV Series)Rita Wielgosz
Cacti don’t bloom over here (Short)
2007
Katyń Agnieszka
2006
Droga wewnętrzna (TV Movie)Anita
Kolekcja (TV Movie)Stella
Oficerowie (TV Mini-Series)Rita Wielgosz
S@motność w sieci Ewa
Chaos Hanna von Bronheim
Palimpsest Hanna
2005
Boża podszewska. Cz.2 (TV Series) Frau Peszke
Po sezonie Emilia Orlowska
2005-2006
Magda.M
(TV Series)Dorota Korzecka
2004
Trzeci Ewa
2003
Defekt (TV Series) Prokurator Elzbieta Ginter
Powiedz to, Gabi Baska
2002
Wierna (Short) Elisa
2001
Listy miłosne Teresa Lenart
Weiser Clerk
2000
Egoisći Anka
Teatr Telewizji (TV Series) Sandra
Zakochani Zosia Karska
1999
Jak narkotyk Anna
1998
Amok Julia
Sława i chwała (TV Mini-Series) Aniela
1996
Uczeń Jeune fille polonaise
1995
Pokuszenie Anna

NAGRODY

2015
SREBRNY MEDAL ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014
ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI za zasługi dla rozwoju polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy twórczej i działalności artystycznej
2013
WDECHA DLA CZŁOWIEKA ROKU – nagroda Gazety Co Jest Grane przyznana m.in. za rolę w “Kabarecie warszawskim”;Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry” Nagroda za rolę w spektaklu Teatru TV”Moralność pani Dulskiej”
2012
nominacja TELEKAMERA najlepsza aktorka
2011
Nagroda L’OREAL PARIS dla najbardziej stylowej aktorki – nagroda wręczona podczas XXXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
nominacja ORŁY najlepsza główna rola kobieca za film Wenecja
2010
nominacja ZŁOTA KACZKA najlepsza aktorka sezonu 2009/2010 za filmy Wenecja i Droga wewnętrzna
2009
NAGRODA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
NAGRODA BOSKIEGO KOMEDIANTA
za najlepszą rolę żeńską – za rolę w przedstawieniu”(A)pollonia”z Nowego Teatru w Warszawie – “za odwagę w – zaskakującym – przedstawieniu poświęcania wychodzącego poza rolę ofiary” na II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia
2008
HERALD ANGEL AWARD (Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Edynburgu za role: Ariela w”Dybuku”Szymona Anskiego i Hanny Krall w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego i główną postać w”4.48 Psychosis”Sary Kane w reżyserii Grzegorza Jarzyny
2007
NAGRODA ZA ROLĘ KOBIECĄ – za rolę Stelli w przedstawieniu”Kolekcja”Harolda Pintera w reżyserii Marcina Wrony na VII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry” w Sopocie;
2006
ELLE STYLE AWARDS nagroda magazynu ELLE w kategorii najlepsza aktorka
2003
FELIKS WARSZAWSKI za rolę Ariela w”Burzy”Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w Teatrze Rozmaitości w Warszawie
2002
STATUETKA JAŃCIA WODNIKA za rolę Teresy Lenart w filmie”Listy miłosne”
nominacjaORŁYnajlepsza główna rola kobieca za film Egoiści
2001
nominacjaZŁOTA KACZKA najlepsza aktorka za film Egoiści
nominacjaORŁYnajlepsza główna rola kobieca za film Zakochani
2000
NAGRODA AKTORSKA za rolę”Iwona, Księżniczka Burgunda”w Starym Teatrze w Krakowie na XXV Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w Opolu
nominacjaORŁYnajlepsza główna rola kobieca za film Amok
1999
Nagroda im. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA za rolę tytułową w”Iwonie, Księżniczce Burgunda”w Starym Teatrze w Krakowie, Candy w”Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich”w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Judytę w”Księdzu Marku”w Teatrze Telewizji
1997
nagroda TRYBUNY ŚLĄSKIEJ Loża Liderów’96
1996
nagroda za DEBIUT AKTORSKI w filmie „Pokuszenie” na Światowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Tokio
GŁÓWNA NAGRODA ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ ŻEŃSKĄ w filmie”Pokuszenie”na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym “Gwiazdy Jutra” w Genewie
1995
NAGRODA INDYWIDUALNA ZA NAJLEPSZĄ ROLĘ KOBIECĄ w filmie “Pokuszenie”naXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnychw Gdańsku
nominacjaZŁOTE LWY pierwszoplanowa rola kobieca za film Pokuszenie

SPEKTAKLE TEATRALNE

2018
Wyjeżdżamy Hanoch Levin/reżyseria: Krzysztof Warlikowski / Nowy Teatr,
Karasińska reżyseria Anna Karasińska/Nowy Teatr
2017
Uczta reżyseria Krzysztof Garbaczewski/Nowy Teatr
2015
Francuzi Marcel Proust, reżyseria: Krzysztof Warlikowski / Nowy Teatr
2014
Upadłe anioły Noël Coward, reżyseria: Krystyna Janda / Och Teatr
Pionokio Joël Pommerat, reżyseria: Anna Smolar / Nowy Teatr Warszawa
2013
Kabaret warszawski John Van Druten, John Cameron Mitchell, John Maxwell Coetzee, Justin Vivian Bond, reżyseria: Krzysztof Warlikowski / Nowy Teatr Warszawa
2012
Kobieta z zapałkami Klim,reżyseria: Konieczna Aleksandra,Teatr Narodowy Warszawa
2010
Dzienniki Witold Gombrowicz,reżyseria: Grabowski Mikołaj,Teatr Imka Warszawa
Koniec Franz Kafka, John Maxwell Coetzee, Bernard-Marie Koltes,reżyseria: Krzysztof Warlikowski,Nowy Teatr Warszawa
2009
Krzysztof M. Hipnoza Krzysztof Materna, reżyseria: Materna Krzysztof,Teatr Polonia Warszawa
(A)pollonia Ajschylos, Eurypides, John Maxwell Coetzee, Hanna Krall, Jonathan Littell,reżyseria: Krzysztof Warlikowski,Nowy Teatr Warszawa
2007
Gwiazdy spadają w sierpniu Monika Grochowska, Marcin Liber,reżyseria: Liber Marcin,Teatr 2xU/Usta Usta Warszawa
Anioły w Ameryce Tony Kushner,reżyseria: Warlikowski Krzysztof,Teatr Rozmaitości Warszawa
2006
Trzy siostry Antoni Czechow,reżyseria: Parry Natasha, Janda Krystyna,Teatr Polonia Warszawa
2005
Krum Hanoch Levin (zastępstwo za Maję Ostaszewską),reżyseria: Warlikowski Krzysztof,Teatr Rozmaitości Warszawa, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
2003
Burza William Shakespeare,reżyseria: Warlikowski Krzysztof,Teatr Rozmaitości Warszawa
Dybuk. Między dwoma światami Szymon An-ski, Hanna Krall,reżyseria: Warlikowski Krzysztof,Teatr Rozmaitości Warszawa
2002
4.48 Psychosis Sarah Kane,reżyseria: + (Grzegorz Jarzyna),Teatr Polski Poznań -data premiery: 2002-02-08,Teatr Rozmaitości Warszawa
2001
Uroczystość Mogens Rukov, Thomas Vinterberg,reżyseria: H7 .( Grzegorz Jarzyna),Teatr Rozmaitości Warszawa
2000
Książę Myszkin wg Dostojewski Fiodor,reżyseria: Jarzyna Grzegorz,Teatr Rozmaitości Warszawa
1999
Hamlet William Shakespeare,reżyseria: Warlikowski Krzysztof,Teatr Rozmaitości Warszawa
Magnetyzm serca Aleksander Fredro,reżyseria: Torsh Sylwia (Grzegorz Jarzyna),Teatr Rozmaitości Warszawa
1998
Niezidentyfikowane szczątki ludzkie Fraser Brad,reżyseria: Jarzyna Grzegorz,Teatr Dramatyczny Warszawa
1997
Iwona, księżniczka Burgunda Witold Gombrowicz,reżyseria: Leszczuk Horst (Grzegorz Jarzyna),Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
Klątwa Stanisław Wyspiański,reżyseria: Wajda Andrzej,Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
1996
Peer Gynt Henrik Ibsen,reżyseria: Fiedor Marek,Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
Ocaleni Edward Bond,reżyseria: Roll Gadi,Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
1995
Operetka Witold Gombrowicz,reżyseria: Bradecki Tadeusz,Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
Don Kichote Miguel de Cervantes,reżyseria: Fiedor Marek,Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków
1994
Porwanie Sabinek Schonthan F.i P.Tuwim J.opr., reżyseria: Mrożewski Andrzej,Teatr Satyry „Maszkaron” Kraków
1992
Ich czworo Gabriela Zapolska,reżyseria: Orzechowski Krzysztof,Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Kraków